ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Łukasz Zedlewski – „Panorama Miodówka”
24 lutego 2017 r.

W Galerii Stary Ratusz WBP odbył się wernisaż wystawy malarstwa pt. „Panorama Miodówka” autorstwa Łukasza Zedlewskiego.

Podczas spotkania promowane było również czasopismo VariArt wydawane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną we współpracy ze Stowarzyszeniem Areszt Sztuki. W ostatnim numerze ubiegłego roku ukazały się bowiem prace Łukasza Zedlewskiego.

„Na wystawie prezentuję mój największy obraz. „Panorama Miodówka” składa się z 11 części o łącznej długości 12m i wysokości 130cm. Widok ukazuje moją rodzinną miejscowość w popołudniowym świetle przełomu lata i jesieni.
Zmaganie się z miejscem, w którym żyję, jest elementem mojego malarstwa od zawsze. W Panoramie próbuję objąć większą całość, pokazać, że Miodówko nie leży nad jeziorem ? jezioro jest w jego środku”.

Łukasz Zedlewski

Łukasz Zedlewski - ur. 1 maja 1989 r. w Olsztynie. Mieszka i pracuje w Miodówku koło Olsztyna. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2013 r. pracuje na stanowisku asystenta Katedry Ogólnoplastycznej Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. W latach 2010 i 2016 otrzymał stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Laureat konkursów i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Autor dziewięciu wystaw indywidualnych m.in. w Bisztynku, Dobrym Mieście, Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie, Wyszkowie i Warszawie.

Rozpoczęcie wernisażu, od lewej artysta Łukasz Zedlewski i Iwona Bolińska-Walendzik z WBP w Olsztynie Przy mikrofonie autor Łukasz Zedlewski opowiada o swojej twórczości
Prace artysty Zaproszeni goście oglądający wystawę
Artysta w rozmowie z gośćmi Goście wernisażu
Prace artysty Prace artysty

powrót