17 października 2017 r.

W Czytelni WBP obyło się spotkanie ze Zbigniewem Waszkielewiczem ? aktorem, reżyserem, pedagogiem i animatorem kultury. W roku 2012 wydał on swoją pierwszą powieść „Wujek Ziuniek na długie zimowe wieczory”, za którą otrzymał WAWRZYN - Literacką Nagrodę Warmii i Mazur, zaś cztery lata później książkę pt. „Wujek Ziuniek - kopiuj, wklej” (2016), która podejmuje pewne wątki pierwszej powieści. Druga powieść jest w swej kanwie autonomiczna - dla jednego czytelnika będzie kontynuacją losów znanych mu postaci, dla innego - spotkaniem z nową opowieścią. Podczas spotkania mieliśmy okazję nie tylko posłuchać opowieści autora o tym, jak powstawała książka, ale także fragmentów powieści w aktorskim wykonaniu.

Zbigniew Waszkielewicz - aktor, reżyser, pedagog, animator kultury. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (1974). Po 12 latach pracy w teatrach dramatycznych rozpoczął w 1986 r. własną autorską działalność pod nazwą Teatr IOTA. W roku 1995 przeniósł siedzibę Teatru IOTA z Katowic do wsi Radzie na Mazurach, gdzie na stałe zamieszkał - w 10-hektarowym siedlisku realizuje widowiska plenerowe oraz warsztaty teatralne i interdyscyplinarne. Niezależnie od własnej pracy twórczej zajmuje się edukacją artystyczną, prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i warsztaty metodyczne dla nauczycieli.

Powitanie gości przez Izabelę Frąckowiak, kierownika Czytelni WBP Zbigniew Waszkielewicz mówi o swojej książce  „Wujek Ziuniek - kopiuj, wklej”
Autor czyta fragmenty powieści „Wujek Ziuniek na długie zimowe wieczory” Dwie powieści Zbigniewa Waszkielewicza: „Wujek Ziuniek - kopiuj, wklej” oraz „Wujek Ziuniek na długie zimowe wieczory”

powrót