Spotkanie z Krzysztofem Beśką i promocja książki „Cień na piasku”
13 listopada 2017 r.

W Pokoju z widokiem w Starym Ratuszu WBP odbyło się spotkanie z Krzysztofem Beśką, prozaikiem, poetą, dziennikarzem, twórcą słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Autor wydał 13 powieści, w tym „Fabrykę frajerów” (2009), za którą otrzymał Wawrzyn ? Literacką Nagrodę Warmii i Mazur oraz Wawrzyn Czytelników. Podczas wieczoru autorskiego mieliśmy okazję, by porozmawiać głównie o jego trzeciej książce wydanej w 2017 r. Jak pisze autor na swoim blogu: Mam trzy cykle literackie (...) kończę książkę z jednego (cyklu), pracuję nad listą recenzentów, którym wyślemy książkę z drugiego, a myślę i planuję powieść z trzeciego. Poprzednie dwie książki „Spowiedź w fotoplastikonie” oraz „Konstelacja zbrodni” okazały się bestsellerami. Czy „Cień na piasku”, który rozpoczyna serię wydawniczą Literatura z Pociskiem skierowaną do miłośników sensacji osadzonej w specyficznych, polskich realiach, będzie kolejnym hitem wydawniczym?


Wyobraź sobie, że pewnego dnia budzisz się w jakimś parku, zziębnięty i poobijany. Nie masz pojęcia, jak się nazywasz, w jakim jesteś mieście ani jak się tam znalazłeś. Ale nie wiesz jeszcze naj-gorszego. Że już za chwilę zaczną się tobą interesować tajemnicze organizacje, policja i służby specjalne. A przede wszystkim świat przestępczy – od drobnych rzezimieszków, przez czyścicieli kamienic, aż po mafię. Co jest w tobie takiego, że przestępcy są w stanie szybko i bez wahania wtajemniczyć cię w swoje ciemne sprawy?

empik.com

Błyskotliwy, zaskakujący i nadzwyczaj zawadiacki portret człowieka poszukującego zapomnianej tożsamości. Krzysztof Beśka w sposób unikalny zmienia dramat zagubionego mężczyzny w przewrotną i nieco groteskową powieść sensacyjną. Tak niejednoznaczny, ale jednocześnie głęboki ślad zostawia w pamięci Cień na piasku, czternasta już powieść autora pochodzącego z Warmii i Mazur.

(Mozaika Literacka)


http://olsztyn.tvp.pl/34879466/191117

Przywitanie gości przez bibliotekarkę z WBP Izabellę Piotrowską, po lewej Krzysztof Beśka -  pisarz Krzysztof Beśka w trakcie spotkania
Na pierwszym planie widownia spotkania, w tle autor opowiadający o książce Krzysztof Beśka podpisuje swoją książkę

powrót