„Sztuka słowa” - dyktando z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
20 stycznia 2018 r.

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Pokoju z widokiem odbyło się dyktando dla osób powyżej 16 roku życia. Zgromadzeni śmiałkowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość polskiej ortografii i interpunkcji. Tekst, przygotowany przez pracowników Czytelni, był najeżony arcytrudnymi wyrazami z języka polskiego. Na szczęście jego tematyka osłodziła trudy wyczerpującej walki z bykami, ponieważ w treść zostały wplecione znane olsztyńskie miejsca. Już sam tytuł, „Spacer po Olsztynie”, wiele mówił o charakterze dyktanda. Miało być miło, zabawnie i komfortowo. Każdy uczestnik za sam udział mógł wybrać sobie książkę, a zwycięzca dyktanda wybrał się na „książkowe zakupy” z biblioteczną torbą.

Uczestnicy dyktanda czekają na rozpoczęcie czytania tekstu. Na wszystkich uczestników czekały książkowe niespodzianki, na przykład „Dziewczyna z pociągu”, „Dziwny przypadek psa nocną porą”.
Uczestniczka w trakcie pisania dyktanda. Uczestnicy dyktanda wybierają książki, jako nagrody za uczestnictwo w wydarzeniu.

powrót