ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Koło Miłośników Fotografii ATW przy MOK w Olsztynie - „Cztery pory roku”
8 czerwca 2018 r.

W Galerii Stary Ratusz WBP odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Cztery pory roku” członków Koła Miłośników Fotografii ATW działającego przy MOK w Olsztynie. Koło powstało 10 lat temu, wraz z rozpoczęciem działalności Akademii Trzeciego Wieku. Głównym przesłaniem Koła jest mobilizowanie osób w wieku dojrzałym do fotografowania. Koło Miłośników Fotografii realizuje projekt: „Fotografia - idealne hobby na emeryturę”. Prace Członków Koła wystawiane są w Olsztynie w Kamienicy Naujacka MOK oraz w galeriach olsztyńskich i innych miast województwa warmińsko-mazurskiego, a także w Wilnie.

Wystawa fotograficzna „Cztery pory roku” to suma działań Koła Miłośników Fotografii od wiosny 2017 r. do czerwca 2018 r. Zdjęcia pochodzą z plenerów oraz indywidualnych wędrówek po Olsztynie i okolicy, a także innych rejonach Polski. Fotografie prezentowane na wystawie to zatrzymane urokliwe chwile, błyski słońca, czyli zmienność i uroda otaczającego nas świata. Spośród ponad 20 Członków Koła Miłośników Fotografii na wystawie zaprezentowano zdjęcia 18 osób.

Autorzy:
Marek Hasso-Agopsowicz
Marian Baranowski
Eugeniusz Gajlewicz
Elwira Gutkowska
Joanna Wrońska
Elżbieta Konopacka-Romanowska
Teresa Kowalska-Wojniusz
Małgorzata Kumkowska
Bożena Limanowska
Kazimierz Wadas
Zofia Zarzycka
Zofia Jastrzębska
Maria Robaczewska
Wiesława i Jan Filipkowie
Halina Umińska
Magda Zembrzuska-Pitura
Czesław Wojniusz
Tadeusz Więckowski

Współorganizator:
Akademia Trzeciego Wieku w Olsztynie Koło Miłośników Fotografii

Zdjęcie autorstwa Magdaleny Zembrzuskiej Zdjęcie autorstwa Mariana Baranowskiego
Goście wernisażu oglądają zdjęcia KMF przy ATW w Olsztynie. Na pierwszym planie goście wernisażu w tle Członkowie KMF, w których imieniu otwiera wystawę Teresa Kowalska.
Na pierwszym planie Marek Agopsowicz uczestnik wystawy wręczający kwiaty, w tle Członkowie KMF. Goście wernisażu oglądają zdjęcia KMF przy ATW w Olsztynie..

powrót