ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Andrzej Wojciech Lubecki – „Ptaki we fraktalach”
17 stycznia 2020 r.

W Galerii Stary Ratusz odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt.: „Ptaki we fraktalach” Wojciecha Lubeckiego. Była to już dziewiąta wystawa indywidualna autora.

Ptaki we fraktalach” to wystawa, której celem jest przedstawienie własnego dorobku w zakresie pozyskania zdjęć cyfrowych i możliwości ich przetwarzania, tak, by wzbudzić w obserwatorze zainteresowanie i pobudzić jego emocje. Na wystawie prezentuję zdjęcia w cyfrowej formie fraktalnej o tematyce, głównie przyrodniczej. Andrzej Wojciech Lubecki

Andrzej Wojciech Lubecki – urodził się w Warszawie w 1950 r. W roku 1977 ukończył studnia na ART w Olsztynie na Wydziale Geodezji. Od 1977 do 2017 pracował na ART i UWM w Olsztynie. Ponad 15 lat zajmował się Studenckimi Kołami Naukowymi o tematyce teledetekcyjnej. Jest specjalistą w zakresie wykonawstwa i interpretacji zobrazowań lotniczych i termowizyjnych. Publikował fotografie w czasopismach popularno-naukowych i naukowych. Od kwietnia 2019 r., zaczął zajmować się fotografią fraktalową. Pisze wiersze.

Wystawa w Galerii Stary Ratusz jest już ósmą indywidualną prezentacją jego fotografii, poprzednie odbyły się w Olsztynie w klubie SM Kormoran, Bibliotece UWM, Galerii Baccalarium, Planecie 11; w Barczewie w Synagodze i w braniewskim Centrum Kultury. Jest członkiem grupy A*R*T przy UWM w Olsztynie.

Powitanie gości przez Iwonę Bolińską-Walendzik z WBP, autora Wojciecha Lubeckiego i panią Krystynę Kurgan Goście na wernisażu
Goście na wystawie Prace autora
Goście oglądający wystawę Goście oglądający wystawę
Goście rozmawiający na wernisażu Autor z gośćmi

powrót