Podczas spotkania uczestnicy zostali przeprowadzeni przez historię fotografii krajobrazowej, poczynając od jej prekursorów Ansela Adamsa i Edwarda Westona, a kończąc na fotografikach współczesnych, takich jak Maciej Duczyński, Michael Kenna, Rafał Maleszyk czy Ian Plant. Piotr Wyrzykowski przywołał ich założenia i przedstawił kierunki, w jakich podążają najbardziej znane nazwiska współczesnej fotografii pejzażowej. Prezentacja materiałów wizualnych została wzbogacona o garść sugestii, ciekawostek oraz obiektywnych spostrzeżeń prowadzącego, co mogło zachęcić niejedną osobę do rozpoczęcia pasjonującej przygody, jaką jest fotografia krajobrazowa.
Piotr Wyrzykowski – człowiek z postępującym wraz z wiekiem ADHD. Olsztyniak. Miłośnik Warmii. Pracownik biurowy. Fotograf. Entuzjasta WordPressa i bloger. Członek Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR. Zafascynowany geografią świata – dziką przyrodą, krajobrazem naturalnym i miejskim, wpływem człowieka na otoczenie.
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR to grupa kilkudziesięciu osób, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, których łączy wspólna pasja fotografowania. Ale BLUR to nie tylko grupa pasjonatów fotografii. Działalność stowarzyszenia opiera się na różnorodnych inicjatywach angażujących zarówno członków, jak i mieszkańców naszego regionu. Ta barwność charakterów i działań zaowocowała ciekawą współpracą z naszą biblioteką. Od października 2013 roku prowadzimy cykl wykładów i prelekcji o fotografii, skupiających się pod wspólnym hasłem: „Szeroki kąt widzenia”. Więcej o BLUR na stronie: www.wmsf-blur.pl
Stary Ratusz, ul. Stare Miasto 33