Spotkanie odbędzie się na Facebooku: https://www.facebook.com/WBPOlsztyn
Seria „Trilinguis” to pomysł WBP na promocję poetów z regionu oraz prezentację tłumaczy z różnych krajów. Ta niezwykła publikacja zawierająca jeden wiersz w trzech językach powstała w Pracowni Starych Technik Drukarskich WBP w Olsztynie przy współudziale drukarza Marka Gardzielewskiego. Współpracował on z WBP przy wszystkich wydaniach serii. Do tej pory ukazało się siedem zeszytów z utworami Marka Barańskiego, Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej, Kazimierza Brakonieckiego, Wojciecha Kassa, Zbigniewa Chojnowskiego, Krzysztofa D. Szatrawskiego i Bożeny Kraczkowskiej. Publikacja drukowana jest techniką wypukłodruku. Całości dopełnia subtelne tłoczenie na okładce charakteryzujące serię. To bibliofilski rarytas wydany w nakładzie 150 ręcznie numerowanych egzemplarzy.
Mirosław Słapik, dr nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo, członek zarządu olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, ur. 25 kwietnia 1955 w Sokółce, poeta, prozaik, wydawca, dziennikarz. Jako poeta debiutował w prasie w 1981 r., następnie publikował wiersze m.in. w „Warmii i Mazurach”, „Integracjach”, „Borussi”, „Jaćwieży”, „Toposie”, „Ocaleniu przez poezję”, miesięczniku „Poezja Dzisiaj”, czeskim piśmie „ŘÁD”, macedońskim „Kulturnyj Żywot”, „Migotaniach”, „VariArcie”, „Kronikach”, almanachach Olsztyńskiego Oddziału SPP, antologii poetyckiej Piękna Góra, antologii literackiej Przed i za, antologii Do przyjaciela wroga. Niemcy w poezji polskiej oraz francuskojęzycznej Ciel et lacs. Anthologie de poetes de Varmie-Mazurie. Autor tomów poetyckich: Ciąg logiczny (Suwałki 1988), Jest pięknie (Łódź 1992), Biały wiatr (Warszawa 1998), I dziś, i wczoraj (Olsztyn 2002), Szuurga (Gołdap 2008; nominowany do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur), Dasein (Olsztyn 2010), Odległości (Olsztyn 2012), także zbioru opowiadań Biel (Olsztyn 2009) oraz książki o Syberii i Mongolii Najpierw był Tariat (Gołdap 2014).
Teksty o literaturze (m.in. recenzje) publikował między innymi w „Borussi”, „Jaćwieży”, „Toposie”, „Masovii”, „Podglądzie”, „Kronikach”, „Pracach Literaturoznawczych”, almanachach Olsztyńskiego Oddziału SPP i książce Z ducha Orfeusza. Studia o polskiej poezji lat 2010-2012.
Facebook, WBP