Liczba miejsc ograniczona: wejście tylko na zaproszenia oraz zapisy na e-maila: promocja@wbp.olsztyn.pl
Stanisław Raginiak debiutował w wieku 37 lat zbiorem wierszy Dziedzictwo (Wyd. „Pojezierze”, Olsztyn 1990 r.). Kolejne tomiki poezji to m.in.: Uratuj mnie, Nie bójcie się mojej pamięci, Nihumim, Żal, Niech niebo pochłonie, Przenikanie światów.
Raginiak jest również autorem dziennika lirycznego Skrawek Ameryki. W 1999 r. opublikowano powieść reportażową Ostatnie piętro samotności – raport z izby wytrzeźwień, o której bardzo pozytywnie wyraził się Wiesław Myśliwski (obszerne fragmenty drukował w redagowanej przez siebie „Sycynie”). Rok później na rynku pojawił się zbiór felietonów, dykteryjek i opowiadań pt. Jawa
i sen. O książce pisał m.in. Henryk Bereza, podkreślając oryginalność takich opowiadań jak Wędrowiec, Ciernisty śnieg. Z kolei Kazimierz Brakoniecki chwalił opowiadanie Wroniarz.
W sierpniu 2003 r. w Łukcie (rodzinna wieś autora) odbyła się promocja Dwóch linii, tomu składającego się z czterech opowiadań. Gościem honorowym był Wiesław Myśliwski, dla którego opowiadanie Piwnica zasługuje na najwyższe literackie uznanie. O tej publikacji (podobnie zresztą jak o innej prozie Wewnątrz leśnego czasu) pozytywnie wypowiedział się prof. Zbigniew Chojnowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W roku 2015 włoskie wydawnictwo opublikowało wybór wierszy autora w przekładzie (Poesie, LietoColle 2017), jesienią tego roku odbyła się promocja tomu w Instytucie Kultury Polskiej w Rzymie. To samo wydawnictwo zaprosiło autora do publikacji tekstów w znanym we Włoszech Quadernario – corocznym almanachu poezji, którego część zadedykowano poezji polskiej. Wiersze Raginiaka ukazały się tam wraz z utworami Ryszarda Krynickiego, Adama Zagajewskiego, Juliana Kornhausera. Obszerny artykuł poświęcił tym autorom włoski dziennik Avvenire. Wiersze na język włoski tłumaczyła córka autora Elżbieta.
Jesienią 2019 roku toruńskie wydawnictwo Horyzont Idei opublikowało poemat Moje Crow River. W lipcu 2020 r. książka została nagrodzona ORFEUSZEM MAZURSKIM.
Sala konferencyjna 3 (poziom I), WBP; ul. 1 Maja 5